Інформація щодо Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

З введенням в дію 02 серпня 2017 року Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» змінюються правила розрахунків споживачів за отримані послуги.

З’явилося поняття – комерційний облік  комунальних послуг за допомогою вузла комерційного обліку, що забезпечує загальний облік споживання холодної води в будинку або його частини (під’їзду). Квартирний лічильник в цьому Законі визначений як вузол розподільного обліку, який забезпечує індивідуальний облік споживання холодної води абонентом в будівлях, де налічується два і більше споживачів.

Обсяг води, що пройшов в будинок через вузол комерційного обліку, розподіляється між споживачами, які мешкають в будинку. Порядок розподілу буде визначений методикою, що повинні розробити центральні органи виконавчої влади, що забезпечують державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Витрати на оснащення будівлі вузлом комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх мереж, відшкодовуються споживачами відповідних послуг, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги. Розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується  на п’ять років або на іншій строк за згодою сторін. Внески розподіляються пропорційно до кількості приміщень, що є самостійними об’єктами нерухомості.

            Витрати, пов’язані з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку, відшкодовуватимуться споживачами шляхом сплати виконавцю послуг внесків. Розмір внесків за заміну вузлів комерційного обліку розстрочуються на п’ять років. Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначаються із розрахунку на один рік.

Звертаємо увагу абонентів:

            Обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюється за рахунок власників таких вузлів. В зв’язку з цим, в тариф на централізоване постачання холодної води (встановлений з 01.10.2017 року) не включені витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, в тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, а також витрати на формування обмінного фонду.

                                                                                    Адміністрація КП ВУВКГ