22 березня – Всесвітній день водних ресурсів.

Прокинутися, вмити обличчя, заварити чай, полити квіти - буденний ритуал для мільйонів європейців, зокрема - й українців. І водночас - нездійсненна мрія для мільярдів мешканців планети. Як стверджують спеціалісти, кількість чистої води на планеті постійно зменшується.

Вода - це наша культура і основа життя на землі. Воді належить найважливіша роль у виникненні життя, у формуванні фізичного, хімічного середовища, клімату та погоди на нашій планеті.

З якістю питної води пов'язаний стан здоров'я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Ще в ХІХ столітті відомий французький вчений Луї Пастер сказав, що 80% усіх своїх захворювань ми випиваємо з водою.

Учені передбачають, що причиною більшості серйозних політичних та економічних конфліктів у XXI ст. стане значний дефіцит прісної води. До середини XXI ст., як зазначено в оприлюдненій доповіді ООН, питної води бракуватиме 7 млрд. чоловік, уже нині 2 млрд. на планеті потерпає від нестачі питної води. Споживання води на душу населення скоротиться на третину вже впродовж наступних 20 років.

Для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті та збереження водних ресурсів Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосивши 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів, який і почали відзначати з 1993 року. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН державам запропоновано проводити в цей день заходи, присвячені збереженню і освоєнню водних ресурсів.

Як всі знають, поверхня нашої планети на 70,9 % покрита водоймами, але питна вода становить лише 2,5 % від загального об‘єму. Тому всім мешканцям Землі слід пам’ятати, що жодні корисні копалини не замінять нам питну воду, адже вона «кров» планети, частина кожного живого організму, а її нестача загрожує стати однією з найважчих проблем людства.

Тому комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради» особливо у цей день нагадує своїм споживачам про відповідальне споживання води, збереження екології та навколишнього середовища.