Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку КП ВУВКГ

Згідно Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” функції обслуговування вузлів комерційного обліку покладаються на оператора зовнішніх інженерних мереж.

Згідно з п.1 ст.6 Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування вузлів комерційного обліку відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування вузла комерційного обліку.

На підставі “Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання”, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018р. №129, КП ВУВКГ розраховало розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку по окремим житловим будівлям. 

Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку включають в себе мінімальні витрати, необхідні для надання даних послуг, а саме: витрати на проведення огляду вузла обліку, ремонт та повірку будинкового комерційного водоміра (в тому числі розпломбування, демонтаж, повірка, транспортування, монтаж та опломбування), витрати на паливно-мастильні матеріали, заробітну плату та ін.

Для складової витрат на періодичну повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки ділиться на строк міжповірочного інтервалу відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016р. №1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2016р. за №1417/29547.

Перелік зазначених робіт і послуг, а також їх періодичність (окрім періодичної повірки засобів вимірювальної техніки вузлів комерційного обліку) визначає                               КП ВУВКГ.

Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначаються з розрахунку на один рік та корегуються щороку.

Величина внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі, тому на розмір внеску впливає кількість споживачів в будівлі.

Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку є квартальним платежем, нарахування проводитимуться в першому місяці кожного календарного кварталу. Таким чином у платіжках додатково з’являться позиції – щоквартальні внески.

Розміри внесків підлягають затвердженню органами місцевого самоврядування.

На виконання Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” у частині обслуговування вузлів комерційного обліку операторами зовнішніх мереж, та згідно “Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання”, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05.06.2018р. №129, КП ВУВКГ має намір затвердити розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку по окремим житловим будівлям м. Горішні Плавні з 01.01.2021р.

Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку КП ВУВКГ м. Горішні Плавні